Yeni WhatsApp Özellikleri Nasıl Kullanılır?

turanbil

Administrator
Yönetici
iPhone’lar için güncellenen WhatsApp, 2.19.120 sürümüyle önemli yenilikler getiriyor. Yeni grup özellikleri, arama bekletme ve sohbet ekranına dair ayrıntıları paylaşıyoruz.

Kısa süre önce güncellenen WhatsApp, 2.19.120 sürümüyle önemli yenilikler getiriyor. Bunlar arasında yeni grup özellikleri, arama bekletme desteği ve sohbet ekranının güncellenmesi ilk sırada. Ancak aslında irili-ufaklı hataların giderilmesiyle uygulama çok daha sağlıklı çalışıyor.

WhatsApp’ta Gruplara Otomatik Eklenme Nasıl Engellenir?

WhatsApp’ın bu sürümle gelen en büyük yeniliği aslında gruplara otomatik eklenmeyi engelliyor. Böylece belirlediğiniz kişiler haricinde kalanlar ya da tanımadıklarınız sizi herhangi bir WhatsApp grubuna ekleyemiyor.

Ayarlar / Gizlilik / Gruplar
üzerinden Herkes, Kişilerim ya da Şunlar Hariç Kişilerim seçenekleriyle bunları belirleyebilirsiniz.

  • Herkes: Varsayılan olarak gelen seçenek bu. Böylece isteyen herkes sizi WhatsApp gruplarına otomatik olarak dahil edebiliyor.
  • Kişilerim: Yalnızca kişileriniz sizi WhatsApp gruplarına ekleyebiliyor.
  • Şunlar Hariç Kişilerim: Belirlediğiniz kişiler haricinde kalan herkes sizi gruplara ekleyebilir.
Bu arada, sizi gruba ekleyemiyor olsalar da davet gönderebiliyorlar. Yani aslında gelen davet üzerine isterseniz kabul edip gruba dahil olabilirsiniz.

WhatsApp’ta Arama Bekletme
WhatsApp’ın çağrı bekletme özelliği henüz Android’de mevcut değil ve geliştirilme aşamasında. Ancak sistem eğer WhatsApp üzerinden sesli görüşme yapıyorsanız, yeni bir arama gelmesi durumunda bilgilendirme yapıyor.

WhatsApp’ın Yeni Sohbet Ekranı
Güncellenen sohbet ekranı, mesajları hızlıca tarayıp görmeyi sağlıyor. Eskiye oranla biraz daha sade görünüyor diyebiliriz. Çünkü kullanıcı isimleri ve profil simgeleriyle aradaki boşluk artırılmış.

Bunların yanı sıra bir de Voiceover’ı kullanırken Braille klavyesinden mesajları doğrudan gönderme özelliği de uygulamaya eklenmiş durumda.
 
Üst